Розроблення лабораторного стенда для дослідження побутового кондиціонера

Різноманітні, у тому числі і нагрівачі (калорифери) якими здійснюють підігрів у міжсезоння накручують лічильники електроенергії, сушать повітря і їх робота без постійного нагляду може призвести до ряду негативних наслідків: виникнення пожеж, оплавлення проводки помешкань, виникнення труднощів з диханням у алергеків тощо.

Як показала практика оптимальним вирішенням цього комплексу питань є встановлення систем кондиціювання повітря — кондиціонерів.

З метою вдосконалення конструкції побутового кондиціонера було здійснено: проаналізовано сучасний рівень побутової техніки, аналітично і експерементально досліджено розподілення температури та ефективність використання електроенергії при охолодженні повітря в приміщенні.

Проведено експерементальні дослідження і аналітичні розрахунки стаціонарного та нестаціонарного температурних режимів конденсатора, в результаті чого отримано графічні залежності, які характеризують розподілення температури в пристрої.

Із проведених аналітичних і експерементальних досліджень можна зробити висновок, про коефіцієнт ефективності використання електричної енергії, використаної на охолодження повітря.

Електрична принципова схема кондиціонера
Електрична принципова схема кондиціонера

Використання запропонованої системи керування температурою забезпечить перевірку та діагностику конденсатора при його ремонті, а також вимірювання температури в різних точках конденсатора студентами під час проведення лабораторної роботи.

Студ. Коречко В.А.
Наук. керівник Злотенко Б.М.